GEZİ PROGRAMI

27 Şubat 2020, Perşembe: Ankara    Erzurum
16:00’da Ankara Garı’nda buluşma.
16.55’te Ankara – Erzurum tren yolculuğu başlar. 
(Ankara-Kırıkkale- Kayseri - Sivas- Erzincan - Erzurum)

28 Şubat 2020, Cuma : Ilıç - Kemaliye - Erzincan - Erzurum
06:05 - 09:05 İliç istasyonunda bizi bekleyen aracımızla Kemaliye’ye gidiyoruz. Karanlık Kanyonu Mani Yolu, Kadı Gölü, Lökhane, Değirmen, Hamam ve Orta Camii gezileri 11:00 - 14:00 Erzincan’ a varış.
 
Bizi bekleyen aracımızla hareket, Çağlayan, Altıntepe, ve Ekşisu gezilerimizden sonra trenimize transfer. Bizi bekleyen aracımızla hareket, Çağlayan, Altıntepe, ve Ekşisu gezilerimizden sonra trenimize transfer. 18.00 Erzurum'da oluyoruz. Garda bizleri bekleyen aracımız ile buluşup otelimize gidiyoruz. Dileyen misafirlerimizle akşam Erzurum sokak gezileri.
Konaklama: Erzurum’da.
 
29 Şubat 2020, Cumartesi : Erzurum - Kars
Sabah keyifli bir kahvaltı ile güne dinlenmiş olarak başlıyoruz. Bugün ilk olarak Erzurum Kongre Binasını göreceğiz, sonrasında Çifte Minare, Ulucami ve Üç Kümbetleri ve Yakutiye Medresesi ile Taşhan’ı gezdikten sonra 2.5 saat sürecek yolculuk ile Kars'a varıyoruz. Kars şehir içi gezimiz başlıyor Rus işgali sırasında yapılan ve şuanda da kullanılan binaları göreceğiz. Orhan Pamuk'un Kar romanından yola çıkılarak hazırlanmış kar rotasında görülecek binalar; Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, ismet Paþa ilköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar. 
Konaklama : Kars Merkez’de.

1 Mart 2020, Pazar : Ani Antik Kenti - Çıldır Gölü
Dinlenmiş bir şekilde güne merhaba diyoruz. Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bugünkü ilk gezi rotamız Ermenistan sınırında UNESCO Dünya kültür miras listesine giren Ani Antik Kenti. Gezi alanında göreceklerimiz; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı'na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi. Ani Kenti, Selçuklular Dönemi’nde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Öğle saatlerinde Ani’den ayrılıyoruz. 2000 metre rakımda bulunan Aralık ayı ortalarından Mart 2. haftasına kadar buz tutan Çıldır Gölüne gidiyoruz. 
Kızaklı atlarla buz tutan göl üzerinde gezinti yapabilir, özel tekniklerle gölden balık avını izleyebilir, fotoğraf çekebilirsiniz. Bugünün öğle yemeği gölden tutulan balık menüsü olacak. Sıcak soba başında kısa dinlence ve Kars merkeze dönüş. Sürdürüleblilir turizme katkıda bulunmak ve gerçek tatta olan ürünlerden alışveriş. Otele dönüş akşam yemeği ve Eurasia Turizm sürprizleri.

2 Mart 2020, Pazartesi : Sarıkamış   İstanbul
Sabah dinlenmiş olarak uyanıyor ve güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Eko Köy Boğatepe.. Köydeki peynir müzesini gezeceğiz.. 
Köydeki mandıralar ve köy gezisi..
Sütten peynire dönüşün hikayesini dinleyeceğiz. Peynirlerimizi alıp Kars içinden geçip Sarıkamış'a yol alıyoruz.  Yol üzerindeki Sarıkamış Şehitler Anıtını ziyaret ediyoruz. Sarıkamışta Katerina av köşküne orman içinden kısa yürüyüşle ulaşıyoruz. Sonrasında Sarıkamış kayak tesislerine geliyor teleferik ile sarıçam ormanları arasında zirveye çıkıyoruz. Teleferik keyfinin ardından öğle yemeği .. Erzurum havaalanına transfer .. Hayat Yaşanan Andır diyor ve anlarımızı biriktirmeye devam etmek için bir başka farkındalık yaratan Eurasia Turizm gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
Fiyata dahil olan hizmetler

* 3 sabah kahvaltısı
* 3 gece konaklama 
* 2 akşam yemeği
* Eurasia Turizm uzman rehberlik hizmeti
* Ankara – Kars (Doğu Ekspresi) tren bileti
* Ara ulaşımlar
* TÜRSAB zorunlu seyahat sigortası
* Eurasia Turizm ile gezmenin keyfi ve Eurasia Turizm sürprizleri

Fiyata dahil olmayan hizmetler

* Öğle yemekleri
* Çıldır Gölü’nde kızaklı gezi
* Tüm kişisel haracamalar
* Milli park, müze ve ören yerleri giriş ücretleri
* Dönüş uçak bileti
* Gidişte Ankara’ya ulaşım
* Yemeklerde alınan içecekler
* Bahşişler 
* % 18 KDV 
 
Önemli Notlar: 

*Olumsuz hava koşulları ve elde olmayan nedenlerden dolayı programda değişiklikler yapılabilir.
*Mevsim koşullarına uygun kıyafetler seçiniz.
 • Kars Turu
 • Kars Turu
 • Kars Turu
 • Kars Turu
 • Kars Turu
 • Kars Turu
Toplam 0 yorum mevcut
Yorum yazabilmek için lütfen oturum açın.
Bu gezi ile ilgili herhengi bir yorum bulunmamaktadır.
27.02.2020 - 2.03.2020
4 gün
2000
TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 350 ₺

Beyaz Büyü Kars - Doğu Ekspresi İle

Kemaliye, Erzincan, Erzurum, Kars, Çıldır Gölü, Ani Antik Kenti ve Sarıkamış.... 
Doğu Ekspresi ile Doğunun kristallerini keşfe çıkıyoruz..
Eşsiz tarihi eserler, oksijen deposu sarıçam ormanları, doğal güzellikler... Hepsi sizi bekliyor...

En iyi Kars turları, Kars turları, Kars turu, Kars gezisi, Çıldır Gölü, cildir golu, Çıldır gölünde kızak, ani antik kenti, erzurum, sarıkamış, çıldır gölü buz tuttu, butik, tur, gezi, seyahat, ekonomik, kaliteli,

Önerdiğimiz Geziler

  CANLIDESTEK
  NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?
  +90 (212) 369 36 40
  biz sizi arayalım
  0

  Bilgilerimi Güncelle

  E-mail yolu ile duyurulardan haberdar olmak istiyorum.

  Şifremi Güncelle